Budżet obywatelski plac zabaw, skwer, ławka – czy masz wpływ na decyzje?

Home / place zabaw / Budżet obywatelski plac zabaw, skwer, ławka – czy masz wpływ na decyzje?

Budżet obywatelski plac zabaw, mała infrastruktura, jaki możesz mieć udział w decyzjach? Informacje na ten temat znajdziesz w naszym tekście i na stronie poświęconej budżetowi obywatelskiemu: http://budzet-obywatelski.pl/.

Budżet obywatelski – inicjatywa, w której warto wziąć udział

Prawidłowo funkcjonujące społeczności opierają się na współdziałaniu wybranych w drodze głosowania władz samorządowych z mieszkańcami. W naszej rzeczywistości z powodzeniem jest praktykowany budżet obywatelski plac zabaw, boisko, ścieżka rowerowa, mała architektura, jak ławeczki, skwer z zielenią – te wszystkie inwestycje mogą być wykonane z publicznych pieniędzy, jeśli tak zadecydują w głosowaniu mieszkańcy.

Budżet obywatelski plac zabaw, boisko, ogródek jordanowski, ogrodzone miejsca pod rekreację – to są realne korzyści z tego wydzielonego z puli samorządu działu partycypacyjnego.

Od obywateli dla obywateli

Warto wspomnieć również o innych możliwościach jakie daje nam członkom społeczności budżet obywatelski plac zabaw i inne mniejsze inwestycje w środki trwałe są bardzo potrzebne, ale też na przykład zajęcia rekreacyjne lub edukacyjne dla dzieci i młodzieży przynoszą niebagatelne korzyści i dlatego nasza inicjatywa jako obywateli jest tak cenna nie tylko dla naszego otoczenia, ale i dla nas.

Wpływając na decyzje wydatkowe samorządu chociaż w takim zakresie, w jakim nam umożliwia prawo mamy realny udział w kształtowaniu naszej rzeczywistości i polepszaniu warunków naszego życia. Zadbane i potrzebne miejsca do bezpiecznej zabawy i rekreacji będą powstawać w nawet najmniejszych ośrodkach wtedy, kiedy my jako obywatele zaangażujemy się w sprawy nas dotyczące i sami zadbamy o podniesienie komfortu mieszkania w danej dzielnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *