Poradnik: na co zwracać uwagę, gdy kupujemy gotowe zestawy na place zabaw?

Home / place zabaw / Poradnik: na co zwracać uwagę, gdy kupujemy gotowe zestawy na place zabaw?

Gotowe zestawy na place zabaw dla dzieci to zwykle bardzo dobrze skomponowane ze sobą sprzęty, które dostarczają dziecku różnorodnej stymulacji fizycznej. W dobrze zrobionym zestawie na plac zabaw – https://spil.pl/category/plac-zabaw/ – powinny znajdować się zarówno elementy ćwiczące ogólną koordynację ruchową dziecka pozostającego w każdym wieku (czyli dla młodszych dzieci małe sprzęty, a dla starszych odpowiednio bardziej rozbudowane elementy do zabawy), jak i rozwijające percepcję i dające możliwość ćwiczenia wytrzymałości fizycznej. Sprawdź, na co zwracać uwage, gdy kupujemy gotowe zestawy zabawowe.

Gdzie szukać dobrych zestawów na plac zabaw dla dzieci?

Warto pokusić się o przejrzenie ofert internetowych: obecnie mamy na rynku prawdziwą różnorodność jeśli chodzi o sklepy oferujące gotowe zestawy na place zabaw dla dzieci. Są to sprzęty certyfikowane, spełniające wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Można zakupić je wraz z usługą profesjonalnego montażu (usadzenie gotowych, ciężkich elementów w ziemi jest bardzo ważne!). Do ceny placu zabaw należy doliczyć także transport. Ceny gotowych zestawów na place zabaw zaczynają się od kilku tysięcy, a kończą nawet na 80 tyś zł.

Od czego zależy cena gotowego placu zabaw?

Wszystko zależy od jakości użytych do budowy materiałów. Najtańsze oczywiście jest drewno – krajowe, świerkowe. Znacznie droższe popularne ostatnio drewno cedrowe, z którego powstają place zabaw dla dzieci o szczególnie estetycznym wyglądzie. Drewno cedrowe, należące do grupy gatunków egzotycznych jest drogie nie tylko ze względu na wysokie koszty pozyskania i transportu surowca z dalekich krajów, ale także ze względu na jego szczególnie wysoką jakość. Place zabaw z drewna cedrowego wytrzymują przeciętnie zdecydowanie większe obciążenia, a także dłużej zachowują swoją dobrą jakość mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Place zabaw dla dzieci zgodne z certyfikatami

Place zabaw dla dzieci powinny spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa, dotyczące jakości materiałów, odległości pomiędzy poszczególnymi elementami i inne, dotyczące na przykład podłoża pod sprzętem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *