
Przedsiębiorcy w dzisiejszych czasach nie wyobrażają sobie prowadzenia firmy bez posiadania konta firmowego. Rachunku dla przedsiębiorców zazwyczaj nie ograniczają się jedynie do wykonywania transakcji i gromadzenia środków. Aktualnie banki posiadają w swojej ofercie wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Jakie rodzaje kont firmowych są godne uwagi? Co znajdziemy w ofertach banków? O czym warto wiedzieć?
Konto firmowe
Poszukując konta firmowego, nie zapominajmy o przydatnych rankingu. Konto firmowe ranking pozwala nam sprawnie przejrzeć najciekawsze propozycje, łatwo dostępne na rynku. Czym jest firmowe konto? Najprościej mówiąc, jest to rachunek bankowy, na którym gromadzimy i obracamy pieniędzmi naszej firmy. Faktem jest, że to nieocenione rozwiązanie, niezwykle popularne wśród przedsiębiorców. W podstawowej wersji taki rachunek nie różni się znacząco od tradycyjnego konta. Jako przedsiębiorca stajemy przed wieloma wyzwaniami, które dotyczą zarządzania zgromadzonymi środkami. Poza zwykłym kontem firmowym, możemy także założyć inne rodzaje rachunków. Mają one na celu ułatwiać prowadzanie i rozliczanie interesów. Przyjrzyjmy się temu, jakie rodzaje kont firmowych oferują banki.
Rodzaje kont firmowych
Jak już wiemy, ranking kont bankowych to przydatne narzędzie dla każdego, kto zamierza założyć własny rachunek w banku. Jakie rodzaje kont firmowych można wyróżnić? Z pewnością małe firmy stawiają na zwykłe konta, wpisujące się w potrzeby działalności. Jednakże większe przedsiębiorstwa chętnie wybierają także inne rachunki, takie jak:
- Konta pomocnicze – są one powiązane z głównym kontem firmowym. Przydają się wtedy, gdy mamy wielu kontrahentów i chcemy stawiać na przejrzyste transakcje. Dzięki kontom pomocniczym łatwiej można kontrolować przelewy od i do partnerów biznesowych.
- Konta walutowe – są one niezbędne wtedy, gdy współpracujemy z klientami spora granic kraju. Taki rodzaj konta pozwala przeprowadzać transakcje bez konieczności przewalutowania. Banki zapewniają konta walutowe prowadzone w euro, frankach, funtach brytyjskich, dolarach itp.
- Konta lokacyjne – jest to alternatywa dla rachunku oszczędnościowego. Można tutaj odkładać nadwyżki z prowadzonej działalności oraz korzystać z oprocentowania na poziomie 0,2-2% w skali roku. Pamiętajmy o tym, że w każdej chwili możemy wykorzystywać zgromadzone pieniądze. Wypłata pieniędzy jest jednak związana z opłatą (najczęściej 1-2 razy w miesiącu usługa jest bezpłatna).
Jak widać, przedsiębiorcy mają do wyboru wiele ciekawych propozycji.